Drag Chain K14.0/100R
Previous
Dividers 10.0-14.0 series
Next
Drag Chain K14.0/150R
Drag Chain K14.0/100R
Drag Chain K14.0 series with 100mm bending Radius (OD 30 x 125mm)
(Each)
(Each excl GST)
In Stock
In Stock
SKU:
EKD-K14.0100
Manufacturer part number:
K14.0100
SKU:
EKD-K14.0100
Manufacturer part number:
K14.0100
Ask A Specialist
EKD - Kolibri Series Dragchain
Specifications
ID: H23 x W109mm
OD: H30 x W125mm
With Opening Latches on Inside
Bending Radius: 100mm
Pitch (distance between links): 35mm
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Product Files
Type
Name
Shortform
EKDShortform
Submit
EKD - Kolibri Series Dragchain
ID: H23 x W109mm
OD: H30 x W125mm
With Opening Latches on Inside
Bending Radius: 100mm
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Related
Dividers 10.0-14.0 series
Cable Dividers for series K10.0 to K14.0
(Each)
(Each excl GST)
Customers Bought
Screened Data Cable LiYCY (TP) 2x2x0.5
UNITRONIC® LiYCY (TP), Screened Data Cable, twisted pairs, PVC sheath 2x2x0.5
(Per/m)
(Per/m excl GST)
(Per/m)
(Per/m excl GST)
Clear Screened Flex 4G1.5
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY, Screened, Transparent PVC sheath, numbered cores, 4G1.5 (3 + E)
Clear Screened Flex 4G1.5
Grey Flex Numbered 7G0.5
ÖLFLEX® CLASSIC 110, PVC sheath, numbered cores, VDE-registered 7G0.5 (6 + E)
Grey Flex Numbered 7G0.5
Grey Flex Numbered 12G0.5
ÖLFLEX® CLASSIC 110, PVC sheath, numbered cores, VDE-registered 12G0.5 (11 + E)
Grey Flex Numbered 12G0.5
Recently Viewed
CEE Phase inverter 32A 5P SHARK
CEE Form Phase inverter 32A 5P SHARK IP44
Splitter - 3 Pole
RST20I3 - Splitter - 1 x Male / 3 x Female (GREEN)
Splitter - 3 Pole