Drag Chain K14.0/200R
Previous
Drag Chain K14.0/150R
Next
Dividers 10.0-14.0 series
Drag Chain K14.0/200R
Drag Chain K14.0 series with 200mm bending Radius (OD 30 x 125mm)
(Each)
(Each excl GST)
In Stock
In Stock
SKU:
EKD-K14.0200
Manufacturer part number:
K14.0200
SKU:
EKD-K14.0200
Manufacturer part number:
K14.0200
Ask A Specialist
EKD - Kolibri Series Dragchain
Specifications
ID: H23 x W109mm
OD: H30 x W125mm
With Opening Latches on Inside
Bending Radius: 200mm
Pitch (distance between links): 35mm
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Product Files
Type
Name
Shortform
EKDShortform
Submit
EKD - Kolibri Series Dragchain
ID: H23 x W109mm
OD: H30 x W125mm
With Opening Latches on Inside
Bending Radius: 200mm
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Locally Stocked in NZ
Only Show Stocked Items
Related
Dividers 10.0-14.0 series
Cable Dividers for series K10.0 to K14.0
(Each)
(Each excl GST)
Customers Bought
Flexible Conduit M20
SILVYN® RILL PA6 Flexible Conduit M20 Black
(Per/m)
(Per/m excl GST)
Flexible Conduit M20
(Per/m)
(Per/m excl GST)
Flexible Conduit M25
SILVYN® RILL PA6 Flexible Conduit M25 Black
Flexible Conduit M25
Push Terminal - 2.5mm
2 Pole - Push Terminal - 2.5 (Earth)
Push Terminal - 2.5mm