Inductive sensor NBB20-L2-E0-V1
Previous
Inductive sensor NBB15-30GM...
Next
Inductive sensor NBB20-L2-E...
Inductive sensor
SKU:
PF-120983
Manufacturer part number:
NBB20-L2-E0-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Manufacturer part number:
NBB20-L2-E0-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Ask A Specialist
Sensor head bidirectional and rotatable
4 LEDs indicator for 360° visibility
20 mm flush
3-wire DC
Quick mounting bracket
IP69K Protected
Submit
20 mm flush
3-wire DC
Quick mounting bracket
IP69K Protected
Recently Viewed
EIP Dragchain Patchcord M12 Angled-Open 1m
IE-EC-5-M12D-A-1-P-2-26-FD-OE, EtherNet Lead Cat.5e, Dragchain (1m)
(Each)
(Each excl GST)
Click Gland M25 Reduced
SKINTOP® Click M25 Light Grey Click Gland with Reducing Insert (9 to 17mm)
(25 Pack)
(25 Pack excl GST)
Click Gland M25 Reduced
(25 Pack)
(25 Pack excl GST)
EIP Dragchain Patchcord M12 Plug-M12 Angled 5m
IE-EC-5-M12DF-S-5-P-2-26-FD-M12D-A, EtherNet Lead Cat.5e, Dragchain (5m)
+180°C Versatile Single 1X1.5 Gy
(100m)
(100m excl GST)