Inductive sensor NBB4-12GM30-E2-V1
Previous
Inductive sensor NBB3-V3-Z5
Next
Inductive sensor NBB5-18GM4...
Inductive sensor
(Each)
(Each excl GST)
Global Stock
Global Stock
SKU:
PF-326161-0014
Manufacturer part number:
NBB4-12GM30-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Manufacturer part number:
NBB4-12GM30-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Ask A Specialist
Features
4 mm flush
Increased operating distance
Extended temperature range -40 to +85 °C
Extended operating voltage range
Flexible use with versatile mounting opportunities
MPN
NBB4-12GM30-E2-V1
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Size
12mm
Operating Distance
4mm
Datasheet
PF-326161-0014-Inductive-Sensor-Datasheet-NBB4-12GM30-E2-V1
Submit
Features
4 mm flush
Increased operating distance
MPN
NBB4-12GM30-E2-V1
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Size
12mm
Operating Distance
4mm