Inductive sensor NBN12-18GM50-E2-V1
Previous
Inductive sensor NBN12-18GM...
Next
Inductive sensor NBN15-30GM...
Inductive sensor
(Each)
(Each excl GST)
Global Stock
Global Stock
SKU:
PF-326161-0130
Manufacturer part number:
NBN12-18GM50-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Manufacturer part number:
NBN12-18GM50-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Ask A Specialist
12 mm non-flush
Increased operating distance
Extended temperature range
-40 ... +85 °C
Extended operating voltage range
Flexible use with versatile mounting opportunities
Submit
12 mm non-flush
Increased operating distance
Extended temperature range
-40 ... +85 °C
Recently Viewed
+180°C Steel-Armoured 3G4
(Per/m)
(Per/m excl GST)
+180°C Steel-Armoured 3G4
(Per/m)
(Per/m excl GST)
NCN12-18GM50-Z4-V1
Brass nickel-plated, Type: 2-wire, Installation: non-flush, Voltage: DC, M12 , 4-pin, IP67
(Each)
(Each excl GST)
NCN12-18GM50-Z4-V1
H-A 3 Panel Mount Base
EPIC® H-A Panel Mount Base 90-Degree
H-A 3 Panel Mount Base
Appliance Wire HAR 300/500V 1X0.5 Bu
H05V-K, European HAR, 300/500V PVC Sheath, 1X0.5 BU
(250m)
(250m excl GST)
(250m)
(250m excl GST)
M17 Male Contact Pin 2mm
M17 Contact Pin for EPIC® Industrial Connectors SCM 2mm 1.0-2.5
M17 Male Contact Pin 2mm