Inductive sensor NBN8-18GM50-E2-V1
Previous
Inductive sensor NBN8-18GM5...
Next
Inductive sensor NBN8-18GM6...
Inductive sensor
(Each)
(Each excl GST)
On Request
On Request
SKU:
PF-362161-0120
Manufacturer part number:
NBN8-18GM50-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Manufacturer part number:
NBN8-18GM50-E2-V1
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Ask A Specialist
Features
8 mm non-flush
Increased operating distance
Extended temperature range -40 to +85 °C
Extended operating voltage range
Flexible use with versatile mounting opportunities
MPN
NBN8-18GM50-E2-V1
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Size
18mm
Operating Distance
8mm
Datasheet
PF-362161-0120-Inductive-Sensor-Datasheet-NBN8-18GM50-E2-V1
Submit
Features
8 mm non-flush
Increased operating distance
MPN
NBN8-18GM50-E2-V1
Products specifications
Attribute name
Attribute value
Size
18mm
Operating Distance
8mm