Female cordset V31-GM-10M-PUR
Previous
Female cordset V1-W-5M-PVC
Next
Female cordset V31-GM-5M-PU...
Female cordset V31-GM-10M-PUR
Female cordset single-ended M8 straight A-coded, 4-pin, PUR cable grey
(Each)
(Each excl GST)
Global Stock
Global Stock
SKU:
PF-116464
Manufacturer part number:
V31-GM-10M-PUR
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Manufacturer part number:
V31-GM-10M-PUR
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs
Ask A Specialist
Female cordset V31-GM-10M-PUR
Degree of protection IP68
Resistant to microbes and hydrolysis
Halogen-free
Specific design protects against loosening and inaccurate installation
Submit
Female cordset V31-GM-10M-PUR
Degree of protection IP68
Halogen-free
Recently Viewed
Tube Lug 10mm² / M8
Tube Copper Cable Lug 10mm² M8 Hole
(Each)
(Each excl GST)
Tube Lug 10mm² / M8
Appliance Wire LSZH 1x0.5mm2 0.6/1kV PK
Low Smoke Zero Halogen Tinned Appliance Wire 110 degree 1x0.5mm2 0.6/1kV PK
(100m)
(100m excl GST)
(100m)
(100m excl GST)
Appliance Wire LSZH 1x0.75 0.6/1kV GY
Low Smoke Zero Halogen Tinned Appliance Wire 110 degree 1x0.75mm 0.6/1kV GY
Promotion Price
Promotion Price
Sensor Lead (Valve BI) 5m
Sensor Lead (Valve A) 3 Pole Type BI with 5m lead (LED)
Sensor Lead (Valve BI) 5m
Solid State Drive M.2 SV250-M280 240GB
Apacer Solid State Drive 240GB Wide-Temp -40°...85°C, M.2 SATA, B+M KEY, 2280